חיפוי קירות פנים דמוי אבן גרניט פורצלן מסוג נאוליט:

חיפוי קירות פניםהתפתחויות העיצוב בשנים האחרונות הביאו עמן בשורות חדשות לחללי הפנים של הבית ואפשרויות שונות להענקת מראות מסוגננים בגוון אישי על פי ההעדפה והטעם. הן בחללים מסחריים והן בחללים פרטיים, אנו רואים יותר ויותר קירות פנים מחופים בסגנונות שונים: אבני פסיפס, אבנים ירושלמיות, טפטים שונים, אריחי עץ או מתכות ועוד.

חיפויי הפנים לבית יכולים לבוא לידי ביטוי במגוון אופנים:

יש הבוחרים לחפות את חלק מקירות הבית ואילו את הקירות האחרים להותיר עירומים, כך שהקיר המחופה מעניק תחושת עומק וחיות לבית. אחרים מעדיפים לחפות רק נישות או פינות מסוימות בבית, כך שהחיפוי תומך בעיצוב הכללי ומשלים את ה"לבוש" של הבית.

סוגי חיפוי קירות פנים

קיימים סוגים שונים של חיפויים כאשר כל סוג הוא בעל מאפיינים ייחודיים משלו.

פסיפס

אריחי פסיפס למשל, נחשבים לחיפוי זול ועמיד המשרת את בני הבית למשך שנים רבות. שטיחי פסיפס מעניקים חיים לכל חלל בו הם מותקנים, מעניקים טקסטורה מעניינת ותחושת עומק וחיות, קלים להתקנה ויוצרים מראה שהוא בגדר גדול השלם מסך חלקיו.  הודות לטכנולוגיות מתקדמות, כיום ניתן להתקין חיפוי קירות פנים המבוסס על פסיפס בקלות ובנוחות תוך יצירת מראה עשיר, ססגוני ושמח.

חיפוי אבן

חיפוי אבן הינו בין הבחירות הפופולאריות ביותר של רבים, הודות למראה החם שהוא מעניק לחדרי הבית, הטקסטורות המעניינות שהוא יוצר והאפשרות לשחק עם האבנים לפי הצורך ולהתאים אותן לחללי הבית השונים. יחד עם זאת, חשוב לשים לב כי חיפויי אבן נוטים לצבור לכלוך ועובש במקומות לחים במיוחד ויתרה מכך, יש להם נטייה להישחק בעת ניקוי באמצעות חומרי ניקיון קשים. אפשר לצפות את האבנים בחומרים מסוימים על מנת למנוע שחיקה, אולם גם ציפויים אלו הינם בעלי אורך חיים מוגבל.

מיקומי חיפוי קירות פנים

לרוב, נהוג ליצור חיפוי לקירות פנים בעיקר באזורים המצויים מעל הכיור או משטח העבודה במטרה לשמור על המשטחים והקירות מפני לכלוכים שונים. חיפויים מסוגים שונים הופכים את הקירות לבעלי אופי וחיות משלהם.

חיפוי שיש

חיפוי קירות פנים המבוסס על שיש יוצר מראה נקי, נטול הפרעות ומלא מרחב. יתרה מכך, חיפוי קירות פנים זה אינו מצריך תחזוקה שוטפת, קל ביותר לניקוי, נוח לשימוש, מחזיק מעמד זמן רב ועמיד לפגעי מזג האוויר. מאידך, חיפויי שיש מתאפיינים במחירים יקרים יותר מן החיפויים האחרים.

וידאו חיפוי קירות פנים וחוץ בנאוליט :