עיצוב מטבחים

עיצוב מטבחים

הכל מתחיל בתכנון חכם

עיצוב מטבחים הוא תהליך לא פשוט. הבחירה באריחים המתאימים, בשילוב של הרהיטים הישנים או רכישה של רהיטים חדשים, בחירת הסגנון והארונות, נאוליט החברה המייצרת והמידות – כל אלו מצריכים ידע והתמצאות בעולם העיצוב, כמו גם הבנה בנתונים ופרטים טכניים מהותיים וכן יכולת לשלב את כל הפרטים הללו לטובת הצרכים האישיים של כל משפחה.

על מנת לעצב את המטבח לשביעות רצונכם, חשוב להתחיל נכון בתהליך התכנון. תכנון עיצוב מטבחים מבוסס ראשית על היכרות עם צרכיהם של בני הבית. האם אתם נוטים לערוך את ארוחות המשפחה במטבח או בסלון? האם אתם נוהגים לצפות בטלוויזיה בזמן ארוחת הערב או מעדיפים לאכול אותה מחוץ לבית?

 

עיצוב מטבחים בחירת סגנון המטבח

בחירת הסגנון הרצוי למטבח היא השאלה הראשונה אותה עליכם לשאול את עצמכם. בשנים האחרונות נולדו אינספור סוגי עיצובים אשר אפשרו את כניסתם של זרמים שונים למטבח. שילוב בין הסוגים השונים יכול להיות מעוצב בצורה מרשימה או לנחול כשלון חרוץ. האם אתם משתייכים לזרם הקלאסי, המבוסס על צבעים עדינים וקווים כלליים דקורטיביים? או שמא אתם מעדיפים מטבחים מינימליסטיים המבוססים על חומרי גלם קרים ועיצוב מינימלי? שמא אתם נמנים על הטיפוסים האובניים, הנוטים לכיוון התעשייתי המבוסס בעיקרו על צבעי אדום, לבן, שחור ואפור? האם אתם מעדיפים מטבחים כפריים המבוססים על חומרי גלם כמו עץ וחומרים טבעיים אחרים או שאתם מעדיפים מטבחים בסגנון רטרו המחזיר עטרה לישנה ועושה את הכבוד הראוי לשנות ה-50 של המאה ה-20?

 

מבנה המטבח

לאחר הגדרה כללית של סגנון המטבח הרצוי, יש להגדיר את המבנה הרצוי של המטבח שלכם. האם הוא צריך להיות מגודר וסגור בחדר אחד או שעליו לגלוש לסלון? האם המבנה שלו צריך להיות סגור או פתוח? מתאים לבניין או לבית קרקע? הגדרת מבנה המטבח הרצוי והתאמתו לנתונים הטכניים של הבית והמרחב הכללי יאפשרו לכם לדעת טוב יותר מה אתם מחפשים בעת עיצוב מטבחים החדש שלכם.

 

צרכים פרקטיים

כל משפחה הינה בעלת צרכים ייחודיים משלה. האם אתם נוהגים לבשל הרבה וביחד? האם אתם זקוקים למרחב עבודה גדול? האם יש לכם נטייה לאכול מול הטלוויזיה? האם למטבח שלכם פתחי אוורור מספקים או שמא יש צורך בפתרונות חכמים לפיצוי על נתונים טכניים של המטבח? בשלב זה ייתכן ותזדקקו להנחייתו של איש מקצוע בתחום.